Bruschetta

Meze 1373 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 29, 2020
Bruschetta
 • Serviret për (persona): 2 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 5 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Dua te shperndaj me ju nje nga ushqimet e mia te preferuara. Heren e pare qe shkova ne Itali rash ne dashuri me shijen dhe thjeshtesine e kesaj recete.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Marim dy kokrra domate te fresketa dhe i grijme ne kubik te vegjel.
 2. Marim gjithashtu 4-5 gjethe borzilok i grijme holle dhe i shtojme ne enen e domateve.
 3. Ne ene shtojm vajin e ullirit, pak krip dhe rigon.
 4. I perzjejm mire te gjith perberesit.
 5. Presim disa feta buke dhe i thekim per 2-3 minuta ne te dyja anet.
 6. Marim nje thelpi hurdher e presim ne mes dhe ferkojme buken me to.
 7. Lyejm buken me pak vaj ulliri.
 8. Hedhim perzjerjen e domateve mbi fetat e bukes.
 9. Dhe ne fund mund ta zbukurojme me nje gjethe borzilok.

Bruschetta • Serviret për (persona): 2 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 5 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Dua te shperndaj me ju nje nga ushqimet e mia te preferuara. Heren e pare qe shkova ne Itali rash ne dashuri me shijen dhe thjeshtesine e kesaj recete.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Marim dy kokrra domate te fresketa dhe i grijme ne kubik te vegjel.
 2. Marim gjithashtu 4-5 gjethe borzilok i grijme holle dhe i shtojme ne enen e domateve.
 3. Ne ene shtojm vajin e ullirit, pak krip dhe rigon.
 4. I perzjejm mire te gjith perberesit.
 5. Presim disa feta buke dhe i thekim per 2-3 minuta ne te dyja anet.
 6. Marim nje thelpi hurdher e presim ne mes dhe ferkojme buken me to.
 7. Lyejm buken me pak vaj ulliri.
 8. Hedhim perzjerjen e domateve mbi fetat e bukes.
 9. Dhe ne fund mund ta zbukurojme me nje gjethe borzilok.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.