Brusketa me panxhar dhe rukola

Meze 1042 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 14, 2020
Brusketa me panxhar dhe rukola
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Të veçanta në përgatitje dhe shumë të shijshme. Panxhari përmban shumë vlera ushqyese dhe kjo recetë është një ide e zgjuar për ta përshirë këtë perime në gatimet tuaja!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me ujë vendosni për të zierë panxharët.
 2. Pas 10 minutash i qeroni dhe i prisni në copa të vogla. I kaloni në një tas dhe i i marinoni me kripë, piper, vaj ulliri dhe pak uthull molle.
 3. Prisni bukën në copa të vogla me forma sipas dëshirës. Filloni të lyeni secilën me pak krem djathi.
 4. I vendosni pak nga mbushja me panxhar secilës dhe në fund një gjethe rukola.
 5. Brusketat janë gati.
 6. Ju bëftë mirë!

Brusketa me panxhar dhe rukola • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Të veçanta në përgatitje dhe shumë të shijshme. Panxhari përmban shumë vlera ushqyese dhe kjo recetë është një ide e zgjuar për ta përshirë këtë perime në gatimet tuaja!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me ujë vendosni për të zierë panxharët.
 2. Pas 10 minutash i qeroni dhe i prisni në copa të vogla. I kaloni në një tas dhe i i marinoni me kripë, piper, vaj ulliri dhe pak uthull molle.
 3. Prisni bukën në copa të vogla me forma sipas dëshirës. Filloni të lyeni secilën me pak krem djathi.
 4. I vendosni pak nga mbushja me panxhar secilës dhe në fund një gjethe rukola.
 5. Brusketat janë gati.
 6. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.