Fërgesë Tirane

Tavë 2851 Përditësimi i fundit: Apr 20, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Fërgesë Tirane
 • Serviret për (persona): 2 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Gatimi më i shpeshtë në shtëpitë tona gjatë verës është fërgesa dhe kjo është një mënyrë për ta gatuar atë shpejt.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Skuqni specat në një tigan të thellë me vajin e ullirit.
 2. Pasi të jënë zbutur pak shtojini 2 thelpi hudhër dhe pak kripë.
 3. Më pas shtoni domatet e prera në kubikë dhe të qëruara nga lëkura, piper të zi, piper të kuq.
 4. Shtoni gjizën dhe përzijeni.
 5. Më pas shtoni vezët, me ngadalë në mënyrë që të mos priten nga nxehtësia.
 6. Shërbejeni të ngrohtë.

Fërgesë Tirane • Serviret për (persona): 2 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Gatimi më i shpeshtë në shtëpitë tona gjatë verës është fërgesa dhe kjo është një mënyrë për ta gatuar atë shpejt.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Skuqni specat në një tigan të thellë me vajin e ullirit.
 2. Pasi të jënë zbutur pak shtojini 2 thelpi hudhër dhe pak kripë.
 3. Më pas shtoni domatet e prera në kubikë dhe të qëruara nga lëkura, piper të zi, piper të kuq.
 4. Shtoni gjizën dhe përzijeni.
 5. Më pas shtoni vezët, me ngadalë në mënyrë që të mos priten nga nxehtësia.
 6. Shërbejeni të ngrohtë.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.