Fileto pule me salcë limoni dhe portokalli

Mish pule 417 Përditësimi i fundit: May 05, 2022 Krijuar: Apr 07, 2020
Fileto pule me salcë limoni dhe portokalli
 • Serviret për (persona): 2 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Receta perfekte për të përgatitur filetot e pulës me salcë limoni dhe portokalli, me një shije shumë të veçantë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Prejeni fileton, limonin dhe portokallin në 2 pjesë.
 2. Në një tas të vogël shtrydhni limonin dhe portokallin. Skuqni filetot në një tigan me vaj ulliri, kripë dhe piper.
 3. Shtoni 1 gotë verë të bardhë, lëngun e limonit dhe portokallit dhe 1 lugë gjelle gjalpë. Gatuajini për disa minuta.
 4. Vendosini në një pjatë për servirje.
 5. Dekorojini me salcë dhe majdanoz.

Fileto pule me salcë limoni dhe portokalli • Serviret për (persona): 2 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Receta perfekte për të përgatitur filetot e pulës me salcë limoni dhe portokalli, me një shije shumë të veçantë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Prejeni fileton, limonin dhe portokallin në 2 pjesë.
 2. Në një tas të vogël shtrydhni limonin dhe portokallin. Skuqni filetot në një tigan me vaj ulliri, kripë dhe piper.
 3. Shtoni 1 gotë verë të bardhë, lëngun e limonit dhe portokallit dhe 1 lugë gjelle gjalpë. Gatuajini për disa minuta.
 4. Vendosini në një pjatë për servirje.
 5. Dekorojini me salcë dhe majdanoz.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.