Fileto pule me salcë limoni

Mish pule 3304 Përditësimi i fundit: Apr 26, 2020 Krijuar: Apr 26, 2020
Fileto pule me salcë limoni
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Provoni filetot e pulës si asnjëherë më parë, pasi salca kremoze, i jep një shije të paparë!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Gjoksin e pulës e prisni hollë dhe formoni 4 fileto.
 2. I marinoni me kripë e piper dhe i lyeni me pak miell nga të dyja anët.
 3. Vendosini për t’i skuqur në një tigan me pak vaj ulliri. Sapo të marrin një ngjyrë kafe të artë, i hiqni dhe i lini mënjanë.
 4. Në po të njëjtën tigan, shtoni pak vaj, skuqni qepën dhe hudhrat. I përzieni për disa minuta, derisa qepa të zbutet tërësisht.
 5. Shtoni lëngun e pulës,në mungesë te tij shtoni uji, lëngun e limonit dhe i përzieni vazhdimisht. E rrisni pak nxehtësinë dhe ndërkohë i përzieni.
 6. Në fund i shtoni panën, pak kripë e piper. Sapo pana të pluskojë, shtoni në të filetot e pulës dhe e fikni zjarrin.
 7. Shërbejeni të ngrohtë!
 8. Ju bëftë mir!

Fileto pule me salcë limoni • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Provoni filetot e pulës si asnjëherë më parë, pasi salca kremoze, i jep një shije të paparë!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Gjoksin e pulës e prisni hollë dhe formoni 4 fileto.
 2. I marinoni me kripë e piper dhe i lyeni me pak miell nga të dyja anët.
 3. Vendosini për t’i skuqur në një tigan me pak vaj ulliri. Sapo të marrin një ngjyrë kafe të artë, i hiqni dhe i lini mënjanë.
 4. Në po të njëjtën tigan, shtoni pak vaj, skuqni qepën dhe hudhrat. I përzieni për disa minuta, derisa qepa të zbutet tërësisht.
 5. Shtoni lëngun e pulës,në mungesë te tij shtoni uji, lëngun e limonit dhe i përzieni vazhdimisht. E rrisni pak nxehtësinë dhe ndërkohë i përzieni.
 6. Në fund i shtoni panën, pak kripë e piper. Sapo pana të pluskojë, shtoni në të filetot e pulës dhe e fikni zjarrin.
 7. Shërbejeni të ngrohtë!
 8. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Autor Etleva Etleva

Etleva isufi

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.