Gjoks pule në furrë me pjeshkë dhe mustardë

Tavë 1069 Përditësimi i fundit: Aug 14, 2021 Krijuar: Aug 14, 2021
Gjoks pule në furrë me pjeshkë dhe mustardë
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Gjoks pule në furrë me pjeshkë dhe mustardënje tav me shije te vecant qe nuk e keni provuar ndonjeher.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. I japim një valë mishit te pulës dhe e derdhim ujin.
 2. E vendosim në tavë dhe e kriposim dhe piperosim. Shtojmë dhe pak trumëz dhe vaj ulliri.
 3. Pëgatisim salcën duke bashkuar reçelin e pjeshkës, mustardën dhe sojën.
 4. E hedhim salcën mbi pulë. Shtojmë disa feta pjeshkë, pak chili dhe e fusim në furrë.
 5. E pjekim për 35-40 minuta në temperaturë 200⁰C , deri sa salca të jetë trashur.
 6. P.s pas 20 minutave e hapim pak furrën dhe me lugë shtojmë nga lëngu i tavës sipër pulës. Kjo do të bëj që pula të ruaj butësinë.
 7. Ju befte mir!

Gjoks pule në furrë me pjeshkë dhe mustardë • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Gjoks pule në furrë me pjeshkë dhe mustardënje tav me shije te vecant qe nuk e keni provuar ndonjeher.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. I japim një valë mishit te pulës dhe e derdhim ujin.
 2. E vendosim në tavë dhe e kriposim dhe piperosim. Shtojmë dhe pak trumëz dhe vaj ulliri.
 3. Pëgatisim salcën duke bashkuar reçelin e pjeshkës, mustardën dhe sojën.
 4. E hedhim salcën mbi pulë. Shtojmë disa feta pjeshkë, pak chili dhe e fusim në furrë.
 5. E pjekim për 35-40 minuta në temperaturë 200⁰C , deri sa salca të jetë trashur.
 6. P.s pas 20 minutave e hapim pak furrën dhe me lugë shtojmë nga lëngu i tavës sipër pulës. Kjo do të bëj që pula të ruaj butësinë.
 7. Ju befte mir!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.