Kotoleta me kungulleshka

Vegjetariane 1190 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Kotoleta me kungulleshka
 • Serviret për (persona): 6 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 25
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Kotoletat me kungulleshka janë një pjatë e dytë e veçantë, që i shton një shije të veçantë tryezës suaj. Kjo recetë përgatitet shpejte dhe mund të shërbejë edhe si një aperitiv i këndshëm.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Grini kungujt dhe qepën në një enë qelqi, hidhini kripë dhe lërini në enë deri sa të lëshojnë lëng. Mos e derdhni lëngun e tyre.
 2. Shtoni thelpinjtë e grira të hudhrës, salcën pikante të specave, një vezë të rrahur paksa dhe përzieni të gjitha mirë.
 3. Vendosni tiganin dhe e lini të nxehet në temperaturën 135 °C.
 4. Ngrohni 2-3 lugë gjelle vaj ulliri dhe merreni përzierjen me lugë
 5. Skuqini ato deri sa të dyja anët të marrin një ngjyrë të artë duke u bërë krokante.
 6. Kur kotoletat të jenë gati, thajeni yndyrën e tyre me letër kuzhine dhe servirini me sallatë të freskët.

Kotoleta me kungulleshka • Serviret për (persona): 6 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 25
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Kotoletat me kungulleshka janë një pjatë e dytë e veçantë, që i shton një shije të veçantë tryezës suaj. Kjo recetë përgatitet shpejte dhe mund të shërbejë edhe si një aperitiv i këndshëm.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Grini kungujt dhe qepën në një enë qelqi, hidhini kripë dhe lërini në enë deri sa të lëshojnë lëng. Mos e derdhni lëngun e tyre.
 2. Shtoni thelpinjtë e grira të hudhrës, salcën pikante të specave, një vezë të rrahur paksa dhe përzieni të gjitha mirë.
 3. Vendosni tiganin dhe e lini të nxehet në temperaturën 135 °C.
 4. Ngrohni 2-3 lugë gjelle vaj ulliri dhe merreni përzierjen me lugë
 5. Skuqini ato deri sa të dyja anët të marrin një ngjyrë të artë duke u bërë krokante.
 6. Kur kotoletat të jenë gati, thajeni yndyrën e tyre me letër kuzhine dhe servirini me sallatë të freskët.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.