Penne me salcë toni dhe ullinjsh

Pasta 1860 Përditësimi i fundit: Jul 18, 2021 Krijuar: Jul 18, 2021
Penne me salcë toni dhe ullinjsh
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Penne me salcë toni dhe ullinjsh nje shije e pa par.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere, hidhni ujin me kripë dhe lëreni të ziejë.
 2. Gatuani në të makaronat për 1 minutë më pak se ç’thonë udhëzimet mbi paketim.
 3. Kullullojini, duke ruajtur një gotë nga uji dhe makaronat lërini në kullesë.
 4. Në të njëjtën tenxhere ngrohni vajin me zjarr mesatar.
 5. Kur të nxehet, shtoni kaperit dhe përziejini.
 6. Kur kaperit të fillojnë të kërcasin, ulni nxehtesinë dhe shtoni ullinjtë, lëkurën e lime-it, lëngun dhe tonin.
 7. Përziejini së bashku dhe shtoni në tenxhere makaronat dhe ujin që morët.
 8. Shtoni djathin dhe borzilokun dhe jepini shije me pak piper.

Penne me salcë toni dhe ullinjsh • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Penne me salcë toni dhe ullinjsh nje shije e pa par.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere, hidhni ujin me kripë dhe lëreni të ziejë.
 2. Gatuani në të makaronat për 1 minutë më pak se ç’thonë udhëzimet mbi paketim.
 3. Kullullojini, duke ruajtur një gotë nga uji dhe makaronat lërini në kullesë.
 4. Në të njëjtën tenxhere ngrohni vajin me zjarr mesatar.
 5. Kur të nxehet, shtoni kaperit dhe përziejini.
 6. Kur kaperit të fillojnë të kërcasin, ulni nxehtesinë dhe shtoni ullinjtë, lëkurën e lime-it, lëngun dhe tonin.
 7. Përziejini së bashku dhe shtoni në tenxhere makaronat dhe ujin që morët.
 8. Shtoni djathin dhe borzilokun dhe jepini shije me pak piper.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.