Sallatë me lulelakër dhe speca

Sallata 1884 Përditësimi i fundit: Jan 30, 2021 Krijuar: Jan 30, 2021
Sallatë me lulelakër dhe speca
 • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Sallatë me lulelakër dhe speca, më e mira që mund të provoni sot!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. 1.Priteni proshutën në copa dhe skuqeni në një tigan të madh derisa të gatuhet plotësisht.
 2. 2.Thajeni në një peshqir letre deri sa të jetë e nevojshme që të largohet vaji i tepërt.
 3. 3.Pritini kokën e lulelakrës në copa të vogla me madhësi kafshimi, duke prerë majat e florezave dhe copëtojeni në copa të vogla.
 4. 4.Vendosni lulelakrën në një tas të madh dhe shtoni specat, qepën, proshutën dhe djathin.
 5. 5.Në një tas të vogël rrihni majonezën, sheqerin dhe uthullën derisa të formohet salca.
 6. 6.Hidheni sipër sallatës dhe përziejeni mirë që sallata të bëhët homogjene.
 7. 7.Shërbejeni menjëherë!
 8. Ju bëftë mir!

Sallatë me lulelakër dhe speca



 • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Sallatë me lulelakër dhe speca, më e mira që mund të provoni sot!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. 1.Priteni proshutën në copa dhe skuqeni në një tigan të madh derisa të gatuhet plotësisht.
 2. 2.Thajeni në një peshqir letre deri sa të jetë e nevojshme që të largohet vaji i tepërt.
 3. 3.Pritini kokën e lulelakrës në copa të vogla me madhësi kafshimi, duke prerë majat e florezave dhe copëtojeni në copa të vogla.
 4. 4.Vendosni lulelakrën në një tas të madh dhe shtoni specat, qepën, proshutën dhe djathin.
 5. 5.Në një tas të vogël rrihni majonezën, sheqerin dhe uthullën derisa të formohet salca.
 6. 6.Hidheni sipër sallatës dhe përziejeni mirë që sallata të bëhët homogjene.
 7. 7.Shërbejeni menjëherë!
 8. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.