Spageti Pikante

Pasta 1174 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Spageti Pikante
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Spageti pikante nje nga pjatat me te vecanta dhe te shijshme ne kategorin e pastave.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Presim pakën në copa të vogla dhe grijmë specat djegës, i skuqim në vaj.
 2. Shtojmë domatet e prera në copa dhe vazhdojmë skuqjen për rreth 10-15 min.shtojmë kripën dhe pak piper.
 3. Ziejmë makaronat në ujë të vluar me kripë (pa i lënë të zbuten shumë) i kullojmë dhe i rregullojmë me salcën e përgatitur.
 4. I shërbejmë të nxehta dhe sipas dëshirës, duke i hedhur sipër pak djath të grirë.

Spageti Pikante • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Spageti pikante nje nga pjatat me te vecanta dhe te shijshme ne kategorin e pastave.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Presim pakën në copa të vogla dhe grijmë specat djegës, i skuqim në vaj.
 2. Shtojmë domatet e prera në copa dhe vazhdojmë skuqjen për rreth 10-15 min.shtojmë kripën dhe pak piper.
 3. Ziejmë makaronat në ujë të vluar me kripë (pa i lënë të zbuten shumë) i kullojmë dhe i rregullojmë me salcën e përgatitur.
 4. I shërbejmë të nxehta dhe sipas dëshirës, duke i hedhur sipër pak djath të grirë.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.