Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë

Ëmbelsira 1721 Përditësimi i fundit: May 09, 2021 Krijuar: May 09, 2021
Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë
 • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë, ëmbëlsira përfekte për ditën e sotme.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një enë hidhni dy kokrrat e mollëve të prera hollë.
 2. Njomini me lëngun e limonit dhe i hidhni sheqerin përsipër.
 3. Ndërkohë zbutni rrushin e thatë në pak ujë të vakët.
 4. Kullojeni dhe bashkojeni me arrat dhe bajamet e grira.
 5. Pastaj shtoni reçelin e ftoit.
 6. Pasi përzieni të gjithë përbërësit shtoni pak kanellë dhe përzierjen e hidheni mbi petën sfoliate.
 7. Mblidheni petën role dhe përpara se ta fusni në furrë e lyejeni me të verdhën e vezës.
 8. Lereni në furrën me temperaturë 180 gradë për rreth 20 minuta.
 9. Strudeli është gati për t’u shërbyer.
 10. Ju bëftë mir!

Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Strudel me reçel ftoi dhe rrush të thatë, ëmbëlsira përfekte për ditën e sotme.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një enë hidhni dy kokrrat e mollëve të prera hollë.
 2. Njomini me lëngun e limonit dhe i hidhni sheqerin përsipër.
 3. Ndërkohë zbutni rrushin e thatë në pak ujë të vakët.
 4. Kullojeni dhe bashkojeni me arrat dhe bajamet e grira.
 5. Pastaj shtoni reçelin e ftoit.
 6. Pasi përzieni të gjithë përbërësit shtoni pak kanellë dhe përzierjen e hidheni mbi petën sfoliate.
 7. Mblidheni petën role dhe përpara se ta fusni në furrë e lyejeni me të verdhën e vezës.
 8. Lereni në furrën me temperaturë 180 gradë për rreth 20 minuta.
 9. Strudeli është gati për t’u shërbyer.
 10. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.