Sup me mishin e gjelit te detit

Sup 1241 Përditësimi i fundit: Dec 30, 2021 Krijuar: Dec 30, 2021
Sup me mishin e gjelit te detit
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 45min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Në prag fundviti: Ja si të gatuani një supë fantastike me mishin e gjelit të detit

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me vaj skuqni hudhrat, shtoni kërpudhat, qepën, karotën, selinonë dhe trumzën.
 2. I përzieni mirë dhe i lini në zjarr për 3-4 minuta. I shtoni edhe miellin.
 3. Pas 1 minute shtoni lëngun e mishit dhe e lini supën të ziejë.
 4. Sapo të marrë valë i shtoni orizin.
 5. Pas 5 minutash i shtoni mishin e gjelit të detit dhe qumështin. Pas 5 minutave shtoni kripë, piper dhe rozmarinën e grimcuar.
 6. E lini supën në zjarr të ngadaltë për 20 minutat e ardhshme.
 7. Në fund shërbejeni të ngrohtë me pak majdanoz të copëtuar sipër.
 8. Ju befte mirë!

Sup me mishin e gjelit te detit • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 45min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Në prag fundviti: Ja si të gatuani një supë fantastike me mishin e gjelit të detit

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me vaj skuqni hudhrat, shtoni kërpudhat, qepën, karotën, selinonë dhe trumzën.
 2. I përzieni mirë dhe i lini në zjarr për 3-4 minuta. I shtoni edhe miellin.
 3. Pas 1 minute shtoni lëngun e mishit dhe e lini supën të ziejë.
 4. Sapo të marrë valë i shtoni orizin.
 5. Pas 5 minutash i shtoni mishin e gjelit të detit dhe qumështin. Pas 5 minutave shtoni kripë, piper dhe rozmarinën e grimcuar.
 6. E lini supën në zjarr të ngadaltë për 20 minutat e ardhshme.
 7. Në fund shërbejeni të ngrohtë me pak majdanoz të copëtuar sipër.
 8. Ju befte mirë!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.