Supë me bizele

Sup 1693 Përditësimi i fundit: Feb 07, 2021 Krijuar: Feb 07, 2021
Supë me bizele
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Supë me bizele, pak kalori dhe zero kolesterol!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me gjalpë skuqni qepën. Shtoni bizelet, lëngun e pulës dhe i lini të ziejnë për 15 minuta. Prisni të ftohen pak dhe me një blender dore i bëni pure.
 2. Tani shtoni nenexhikun, ajkën e qumështit, kripën dhe piperin. I trazoni mirë.
 3. Ndërkohë skuqni gjoksin e pulës me pak gjalpë në një tigan dhe nga fundi shtoni edhe 1 fetë buke, të prerë në kubikë.
 4. Shërbejeni supën duke i shtuar sipër 1 gjethe nenexhik dhe bukëzat e thekura.
 5. Ju bëftë mirë!

Supë me bizele • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Supë me bizele, pak kalori dhe zero kolesterol!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me gjalpë skuqni qepën. Shtoni bizelet, lëngun e pulës dhe i lini të ziejnë për 15 minuta. Prisni të ftohen pak dhe me një blender dore i bëni pure.
 2. Tani shtoni nenexhikun, ajkën e qumështit, kripën dhe piperin. I trazoni mirë.
 3. Ndërkohë skuqni gjoksin e pulës me pak gjalpë në një tigan dhe nga fundi shtoni edhe 1 fetë buke, të prerë në kubikë.
 4. Shërbejeni supën duke i shtuar sipër 1 gjethe nenexhik dhe bukëzat e thekura.
 5. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.