Supe me perime

Sup 11781 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Supe me perime
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 20 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Një supë e shëndetshme dhe shumë e shijshme

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Patatet ,karrotat,kungulleshkat,selinoja dhe mashurkat e njoma pastrohen e priten ne copa kubike mesatare.
 2. Vec pastrohen bizelet e njoma kokerr.
 3. Ne tenxhere me vaijin e ullirit skuqet qepa,shtohen karrotat,kungulleshkat,selinoja.
 4. Pas skuqjes shtohen domatet e fresketa te grira holle ose pak salce.
 5. Ne perimet e skuqura hidhet leng mishi ose uje i valuar dhe marrin valen,shtohen zarzavatete tjera si pas kohes se zierjes, ne fillim mashurkat e bizelet pastaj patatet .
 6. Supa lihet te zihet 15-20 min dhe rregullohet me kripe,piper, flete dafine , majdanoz te grire holle.
 7. Ne rast se bizelet e mashurkat nuk jane shume te njoma ato me pare duhet te zihen ne uje te valuar per disa minuta e pastaj ti hidhen supes.

Supe me perime • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 20 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Një supë e shëndetshme dhe shumë e shijshme

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Patatet ,karrotat,kungulleshkat,selinoja dhe mashurkat e njoma pastrohen e priten ne copa kubike mesatare.
 2. Vec pastrohen bizelet e njoma kokerr.
 3. Ne tenxhere me vaijin e ullirit skuqet qepa,shtohen karrotat,kungulleshkat,selinoja.
 4. Pas skuqjes shtohen domatet e fresketa te grira holle ose pak salce.
 5. Ne perimet e skuqura hidhet leng mishi ose uje i valuar dhe marrin valen,shtohen zarzavatete tjera si pas kohes se zierjes, ne fillim mashurkat e bizelet pastaj patatet .
 6. Supa lihet te zihet 15-20 min dhe rregullohet me kripe,piper, flete dafine , majdanoz te grire holle.
 7. Ne rast se bizelet e mashurkat nuk jane shume te njoma ato me pare duhet te zihen ne uje te valuar per disa minuta e pastaj ti hidhen supes.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.