Supë me thjerrëza dhe perime

Sup 2363 Përditësimi i fundit: Apr 25, 2020 Krijuar: Apr 25, 2020
Supë me thjerrëza dhe perime
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 40min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Nëse i keni qejf thjerrëzat, atëherë kjo recetë është për ju!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me pak vaj skuqni preshin për 4-5 minuta.
 2. Shtoni hudhrën dhe i përzieni për 1 minutë.
 3. Shtoni thjerrëzat te lara mirë, karotën,lëngun e perimeve ose uji, trumzën dhe gjethen e dafinës.
 4. I vini kapakun dhe i lini në zjarr për 25-30 minuta.
 5. Tani i shtoni spinaqin e copëtuar dhe e lini për 6-8 minuta.
 6. Kur ta shikoni që supa është bërë, hiqni trumzën dhe gjethen e dafinës.
 7. Shërbejeni të ngrohtë me pak majdanoz sipër dhe disa feta limoni anash për t’i dhënë më tepër shije.
 8. Ju bëftë mirë!

Supë me thjerrëza dhe perime • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 40min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Nëse i keni qejf thjerrëzat, atëherë kjo recetë është për ju!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me pak vaj skuqni preshin për 4-5 minuta.
 2. Shtoni hudhrën dhe i përzieni për 1 minutë.
 3. Shtoni thjerrëzat te lara mirë, karotën,lëngun e perimeve ose uji, trumzën dhe gjethen e dafinës.
 4. I vini kapakun dhe i lini në zjarr për 25-30 minuta.
 5. Tani i shtoni spinaqin e copëtuar dhe e lini për 6-8 minuta.
 6. Kur ta shikoni që supa është bërë, hiqni trumzën dhe gjethen e dafinës.
 7. Shërbejeni të ngrohtë me pak majdanoz sipër dhe disa feta limoni anash për t’i dhënë më tepër shije.
 8. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.