Tasqebap

Sup 1853 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Tasqebap
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 1h 10min
 • Kalori: 15
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Tasqebapi është një recetë tradicionale e cila gatuhet në të gjithë vendin në mënyra të ndryshme. Është e nevojshme të keni kujdes në proçedurë dhe kërkon që të gatuhet me mish të mirë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Hedhim qepën e grirë hollë në vajin e vluar dhe pak pa u skuqur shtojmë edhe mishin e grirë në copa të vogla.
 2. Vazhdojmë skuqjen për pak kohë, shtojmë verën dhe më pas domatet e grira hollë. Rregullojmë lëngun duke shtuar ujë sipas dëshirës (tasqebapi nuk duhet të ketë shumë lëng).
 3. E lëmë të ziejë për rreth 1 orë ose 1,5 orë, varet sipas llojit të mishit.
 4. Ne fund shtojmë pak majdanoz të grirë.

Tasqebap • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 1h 10min
 • Kalori: 15
 • Vështirësia: Mesatare

Tasqebapi është një recetë tradicionale e cila gatuhet në të gjithë vendin në mënyra të ndryshme. Është e nevojshme të keni kujdes në proçedurë dhe kërkon që të gatuhet me mish të mirë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Hedhim qepën e grirë hollë në vajin e vluar dhe pak pa u skuqur shtojmë edhe mishin e grirë në copa të vogla.
 2. Vazhdojmë skuqjen për pak kohë, shtojmë verën dhe më pas domatet e grira hollë. Rregullojmë lëngun duke shtuar ujë sipas dëshirës (tasqebapi nuk duhet të ketë shumë lëng).
 3. E lëmë të ziejë për rreth 1 orë ose 1,5 orë, varet sipas llojit të mishit.
 4. Ne fund shtojmë pak majdanoz të grirë.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.