Tavë me pulë

Tavë 1099 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 08, 2020
Tavë me pulë
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

E zhytur në një salcë kremoze, pula s'ju ka shijuar asnjëherë më shumë sesa kaq!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me ujë e kripë, vendosni për të zierë pulën.
 2. Pas gati 10 minutash e hiqni dhe e skuqni për 5 minuta, në një tigan me vaj ulliri.
 3. Shtoni hudhrat, borzilokun, panën dhe e lini të marrë një valë. Shtoni edhe një gotë nga lëngu që zietë pulën.
 4. Kur masa të jetë trashur disi, shtoni domatet, djathin parmixhano dhe spinaqin.
 5. I përzieni mirë të gjitha bashkë.
 6. Pas gati 5 minutash, e spërkasni masën me kripë dhe piper të freskët.
 7. Shërbejeni të ngrohtë!

Tavë me pulë • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

E zhytur në një salcë kremoze, pula s'ju ka shijuar asnjëherë më shumë sesa kaq!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me ujë e kripë, vendosni për të zierë pulën.
 2. Pas gati 10 minutash e hiqni dhe e skuqni për 5 minuta, në një tigan me vaj ulliri.
 3. Shtoni hudhrat, borzilokun, panën dhe e lini të marrë një valë. Shtoni edhe një gotë nga lëngu që zietë pulën.
 4. Kur masa të jetë trashur disi, shtoni domatet, djathin parmixhano dhe spinaqin.
 5. I përzieni mirë të gjitha bashkë.
 6. Pas gati 5 minutash, e spërkasni masën me kripë dhe piper të freskët.
 7. Shërbejeni të ngrohtë!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.