Si të përgatisim pitet e sufllaqeve

Si të përgatisim pitet e sufllaqeve

0-2.jpg

1 kokerr veze

1 gote uji kos

kripe

1/2 luge kafeje fryres ose sode

miell.

Ne nje ene rrahim vezen me kosin.Pastaj hedhim miellin e perziere me kripe dhe fryres.

I perziejme bashke dhe brumi i zene nuk duhet te jete shume i forte.

Me pas brumin ndajeni ne 4 copa dhe cdo cope e hapni ne pete rreth 1 cm te trashe.

Skuqja behet me pak vaj ne nje tigan qe nuk ngjit.

Advertisement

Advertisement

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.