Fileto pule me patate te ziera

Mish pule 1382 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 19, 2020
Fileto pule me patate te ziera
 • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 20 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Fileto pule me salce domatesh e patate te ziera shum e leht ne pergatitje por me nje shije te vecant qe do t'ju mbesi gjat ne mendje.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. filetot e pules i mbeshtjellim me qese kuzhine dhe i rrihim me cekic druri.
 2. Kalojme filetot ne miell.
 3. Kalojme filetot ne veze te rrahura .
 4. Pregatisim nje perzierje me buken e thare e te thermuar,majdanozin kripen,piperin ,dhe djathin e grire .
 5. Kalojme filetot ne perzierjen e mesiperme
 6. Dhe ne fund i skuqim ne tigan .
 7. I sherbejme me patate te ziera.

Fileto pule me patate te ziera • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 20 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Fileto pule me salce domatesh e patate te ziera shum e leht ne pergatitje por me nje shije te vecant qe do t'ju mbesi gjat ne mendje.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. filetot e pules i mbeshtjellim me qese kuzhine dhe i rrihim me cekic druri.
 2. Kalojme filetot ne miell.
 3. Kalojme filetot ne veze te rrahura .
 4. Pregatisim nje perzierje me buken e thare e te thermuar,majdanozin kripen,piperin ,dhe djathin e grire .
 5. Kalojme filetot ne perzierjen e mesiperme
 6. Dhe ne fund i skuqim ne tigan .
 7. I sherbejme me patate te ziera.

Receta të tjera interesante

Autor Mimoza Mimoza

Mimoza lena

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.