Karkaleca deti me verë

Produkte Deti 7137 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Karkaleca deti me verë
 • Serviret për (persona): 2 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Karkaleca me verë të bardhë. Recetë e thjeshtë, por shumë e shijshme!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. lajmë mirë dhe qërojmë karkalecat e detit.
 2. Në një tigan me gjalpë hedhim karotën, selinon, qepën dhe majdanozin e grirë, shtojmë kripën, piperin, trumzën, rigonin.
 3. Hedhim karkalecat e detit dhe i skuqim për 5 min.
 4. Shtojmë verën e bardhë.
 5. Vazhdojmë perzierjen edhe për rreth 10 min.
 6. I vendosim në një pjatancë dhe i shërbejmë duke i hedhur përsipër lëngun në të cilin i kemi gatuar.
 7. Karkalecat e detit pasi t’i kemi larë mund t’i gatuajmë edhe të pa qëruar.

Karkaleca deti me verë • Serviret për (persona): 2 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Karkaleca me verë të bardhë. Recetë e thjeshtë, por shumë e shijshme!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. lajmë mirë dhe qërojmë karkalecat e detit.
 2. Në një tigan me gjalpë hedhim karotën, selinon, qepën dhe majdanozin e grirë, shtojmë kripën, piperin, trumzën, rigonin.
 3. Hedhim karkalecat e detit dhe i skuqim për 5 min.
 4. Shtojmë verën e bardhë.
 5. Vazhdojmë perzierjen edhe për rreth 10 min.
 6. I vendosim në një pjatancë dhe i shërbejmë duke i hedhur përsipër lëngun në të cilin i kemi gatuar.
 7. Karkalecat e detit pasi t’i kemi larë mund t’i gatuajmë edhe të pa qëruar.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.