Makarona me kima

Pasta 3335 Përditësimi i fundit: Apr 19, 2020 Krijuar: Apr 19, 2020
Makarona me kima
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Kur nuk ke ndonjë ide fikse se çfarë të gatuash, kjo recetë është ajo që të duhet!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me ujë e kripë zieni si zakonisht makaronat.
 2. Ndërkohë në një tigan me pak vaj ulliri skuqni qepën e grirë imët dhe hudhrat.
 3. Shtoni salcën e domateve (të bërë vetë dhe e përzieni mirë)
 4. Pas 5 minutave, shtoni mishin, pak kripë, piper dhe rigon.
 5. I përzieni mirë të gjitha bashkë.
 6. Në tiganin ku keni salcën shtoni makaronat dhe i përzieni të gjitha bashkë.
 7. Shërbejeni të ngrohtë me djathin parmixhano sipër!
 8. Ju bëftë mir!.

Makarona me kima • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Kur nuk ke ndonjë ide fikse se çfarë të gatuash, kjo recetë është ajo që të duhet!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tenxhere me ujë e kripë zieni si zakonisht makaronat.
 2. Ndërkohë në një tigan me pak vaj ulliri skuqni qepën e grirë imët dhe hudhrat.
 3. Shtoni salcën e domateve (të bërë vetë dhe e përzieni mirë)
 4. Pas 5 minutave, shtoni mishin, pak kripë, piper dhe rigon.
 5. I përzieni mirë të gjitha bashkë.
 6. Në tiganin ku keni salcën shtoni makaronat dhe i përzieni të gjitha bashkë.
 7. Shërbejeni të ngrohtë me djathin parmixhano sipër!
 8. Ju bëftë mir!.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.