Pulë në qull

Mish pule 2246 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 12, 2020
Pulë në qull
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 45min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Pulë në qull, recetë dhe shije që të lë pa fjalë!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë pulën dhe e prisni në pjesë sipas dëshirës.
 2. I skuqni në një tigan ku keni shtuar më parë vajin dhe gjalpin. E skuqni mirë mishin e pulës nga të dyja anët.
 3. Pas kësaj i hiqni copat e pulës. Në të njëjtin tigan shtoni hudhrat e shypura, miellin dhe i përzieni mirë.
 4. Gradualisht shtoni ujin dhe e përzieni vazhdimisht. Shtoni arrat, kripën dhe piperin për shije.
 5. Pasi masa të jetë trashur disi, shtoni pulën.
 6. Të gjithë masën e kaloni në tavë dhe e fusni në furrë për 45 minuta në temperaturë 180 gradë.
 7. Ju bëftë mirë!

Pulë në qull • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 45min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Pulë në qull, recetë dhe shije që të lë pa fjalë!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë pulën dhe e prisni në pjesë sipas dëshirës.
 2. I skuqni në një tigan ku keni shtuar më parë vajin dhe gjalpin. E skuqni mirë mishin e pulës nga të dyja anët.
 3. Pas kësaj i hiqni copat e pulës. Në të njëjtin tigan shtoni hudhrat e shypura, miellin dhe i përzieni mirë.
 4. Gradualisht shtoni ujin dhe e përzieni vazhdimisht. Shtoni arrat, kripën dhe piperin për shije.
 5. Pasi masa të jetë trashur disi, shtoni pulën.
 6. Të gjithë masën e kaloni në tavë dhe e fusni në furrë për 45 minuta në temperaturë 180 gradë.
 7. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.