Këshilla

Si te pergatisim djathe ne shtepi

Në një tenxhere në zjarr mesatar vendosni qumështin për të zierë.

Lexo më shumë

Si te pergatisim majonezë

Gjëja kryesore që duhet përpara se të fillojmë majonezën është që vezët dhe vaji duhet të jenë në temperaturë ambienti dhe të verdhat e vezëve duhen ndarë mirë nga të bardhat. Marrim një enë qelqi të madhe në të cilën hedhim të verdhat e vezëve.

Lexo më shumë

Si të përgatisim pitet e sufllaqeve

Ne nje ene rrahim vezen me kosin.Pastaj hedhim miellin e përzierë me kripe dhe fryres.

Lexo më shumë

Si te përgatisim gliko

Mënyra si te përgatisim gliko, te cilat mundë te përgatiten me fruta te ndryshme por në këtë rastë kemi zgjedhur gliko portokalli...

Lexo më shumë

Si te pergatisim salcen beshamel

Ne nje tenxhere hedhim gjalpin, e vëmë në zjarr dhe e lëmë të shkrijë, më pas hedhim miellin me sitë, e trazojmë me kujdes në mënyrë që të mos krijohen kokërrza.

Lexo më shumë

Si te pergatisim bazen e picave

Marrim miellin e grurit e përziejmë me miellin e misrit, kripën dhe sheqerin. Pastaj...

Lexo më shumë

Si te pergatisim turshi

Menyra si te pergatisim turshi, te cilat mund te pergatiten me zarzavate te ndryshme por ne kete rast kemi zgjedhur speca turshi me vaj, uthull dhe hudhër.

Lexo më shumë

Si te pergatisim shurup trëndafili

Menyra si te pergatisim shurup trandafili. Shurupi i trandafilave edhte pije freskuese me shije dhe arome te vecante.

Lexo më shumë

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.