Supë patatesh

Sup 1875 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Supë patatesh
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 40 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Supë patatesh , supe tradicionale shqiptare!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Ziejmë në pak ujë të kripur patatet e qëruara dhe të ndara në rriska.
 2. Bluajmë patatet me një makinë grirëse ose i shtypim mirë me pirun.
 3. I vëmë në një tenxhere dhe shtojmë qumështin.
 4. I vlojmë për rreth 10 min.
 5. Në një enë rrahim 3 të verdha veze me gjalpin e shkrirë dhe i bashkojmë me brumin e patateve.
 6. Shtojmë lëngun e mishit të nxehtë.
 7. Vlojmë supën për 2 min. dhe e shërbejmë me djathë të grirë sipas dëshirës.

Supë patatesh • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 40 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Supë patatesh , supe tradicionale shqiptare!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Ziejmë në pak ujë të kripur patatet e qëruara dhe të ndara në rriska.
 2. Bluajmë patatet me një makinë grirëse ose i shtypim mirë me pirun.
 3. I vëmë në një tenxhere dhe shtojmë qumështin.
 4. I vlojmë për rreth 10 min.
 5. Në një enë rrahim 3 të verdha veze me gjalpin e shkrirë dhe i bashkojmë me brumin e patateve.
 6. Shtojmë lëngun e mishit të nxehtë.
 7. Vlojmë supën për 2 min. dhe e shërbejmë me djathë të grirë sipas dëshirës.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.