Domate të mbushura

Tavë 879 Përditësimi i fundit: Nov 04, 2022 Krijuar: Oct 22, 2022
Domate të mbushura
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Shije fantastike

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Ngroheni furrën në 190C. Përzieni orizin me 2 lugë pesto. Prisni majat e domateve dhe hiqni pjesën e brendshme. Mbushni zgavrat e zbrazëta me përzierjen e orizit, duke e shtypur lehtë, më pas vendosni kapakët.
 2. Pritini kungujt në formë rrumbullake dhe lyejini me peston e mbetur dhe vajin. Përhapeni mbi një tavë pjekjeje dhe mes tyre vendosni domatet. Piqni për 20-25 minuta derisa domatet dhe kungujt e njomë të zbuten.
 3. Ju befte mire!

Domate të mbushura • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Shije fantastike

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Ngroheni furrën në 190C. Përzieni orizin me 2 lugë pesto. Prisni majat e domateve dhe hiqni pjesën e brendshme. Mbushni zgavrat e zbrazëta me përzierjen e orizit, duke e shtypur lehtë, më pas vendosni kapakët.
 2. Pritini kungujt në formë rrumbullake dhe lyejini me peston e mbetur dhe vajin. Përhapeni mbi një tavë pjekjeje dhe mes tyre vendosni domatet. Piqni për 20-25 minuta derisa domatet dhe kungujt e njomë të zbuten.
 3. Ju befte mire!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.