Akullore me Kos dhe luleshtrydhe

Akullore 1808 Përditësimi i fundit: Apr 26, 2020 Krijuar: Apr 20, 2020
Akullore me Kos dhe luleshtrydhe
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 25min
 • Koha e gatimit: 2orë
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Vera po afrohet dhe na duhet dicka për tu freskuar, akullorja me Kos dhe luleshtrydhe eshte ajo qe na duhet.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tas rrihni sheqerin me luleshtrydhet e lara dhe të prera në copa të vogla.
 2. Mbulojeni enën dhe e lini të qendrojë për rreth 1 orë në frigorifer.
 3. Më pas e kaloni masën në blender, i shtoni kosin dhe lëngun e limonit.
 4. E përzieni mirë masën dhe e kaloni në një enë metalike.
 5. Nivelojeni dhe futeni akulloren në ngrirje për të paktën dy orë.
 6. Pas kësaj e shërbeni në gota dhe shtojini sipër luleshtrydhe, qershi ose banane të prera në feta.
 7. Ju bëftë mirë!

Akullore me Kos dhe luleshtrydhe • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 25min
 • Koha e gatimit: 2orë
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Vera po afrohet dhe na duhet dicka për tu freskuar, akullorja me Kos dhe luleshtrydhe eshte ajo qe na duhet.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tas rrihni sheqerin me luleshtrydhet e lara dhe të prera në copa të vogla.
 2. Mbulojeni enën dhe e lini të qendrojë për rreth 1 orë në frigorifer.
 3. Më pas e kaloni masën në blender, i shtoni kosin dhe lëngun e limonit.
 4. E përzieni mirë masën dhe e kaloni në një enë metalike.
 5. Nivelojeni dhe futeni akulloren në ngrirje për të paktën dy orë.
 6. Pas kësaj e shërbeni në gota dhe shtojini sipër luleshtrydhe, qershi ose banane të prera në feta.
 7. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.