Kalcone

Pizza 1620 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 30, 2020
Kalcone
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 30min
 • Koha e gatimit: 40min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Nje recete e shpejte per tu pergatitur dhe shume e shijshme per tu konsumuar.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Hedhim ujin, kripen, miellin, pluhurin e qumeshtit, sheqerin dhe majane dhe I perziejme mire.
 2. Pasi I kemi rrahur mire e hapim masen ne tavoline ne forme drejtkendeshi. Ne nje tas te vogel perziejme bashke sallamin ,specin djeges dhe djathin mozzarella.
 3. Lyejme siperfaqen e brumit me salce pice.
 4. Bejme mbushjen me djath dhe sallam dhe e mbyllim.
 5. Siper e sperkasim me gjalpe.
 6. I pjekim per 35-40 min ne temperature 180°C.
 7. Ju befte mire!

Kalcone • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 30min
 • Koha e gatimit: 40min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Nje recete e shpejte per tu pergatitur dhe shume e shijshme per tu konsumuar.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Hedhim ujin, kripen, miellin, pluhurin e qumeshtit, sheqerin dhe majane dhe I perziejme mire.
 2. Pasi I kemi rrahur mire e hapim masen ne tavoline ne forme drejtkendeshi. Ne nje tas te vogel perziejme bashke sallamin ,specin djeges dhe djathin mozzarella.
 3. Lyejme siperfaqen e brumit me salce pice.
 4. Bejme mbushjen me djath dhe sallam dhe e mbyllim.
 5. Siper e sperkasim me gjalpe.
 6. I pjekim per 35-40 min ne temperature 180°C.
 7. Ju befte mire!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.