Gjoks pule në furrë me pjeshkë dhe mustardë

Tavë 1366 Përditësimi i fundit: Aug 14, 2021 Krijuar: Aug 14, 2021
Gjoks pule në furrë me pjeshkë dhe mustardë
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Gjoks pule në furrë me pjeshkë dhe mustardënje tav me shije te vecant qe nuk e keni provuar ndonjeher.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. I japim një valë mishit te pulës dhe e derdhim ujin.
 2. E vendosim në tavë dhe e kriposim dhe piperosim. Shtojmë dhe pak trumëz dhe vaj ulliri.
 3. Pëgatisim salcën duke bashkuar reçelin e pjeshkës, mustardën dhe sojën.
 4. E hedhim salcën mbi pulë. Shtojmë disa feta pjeshkë, pak chili dhe e fusim në furrë.
 5. E pjekim për 35-40 minuta në temperaturë 200⁰C , deri sa salca të jetë trashur.
 6. P.s pas 20 minutave e hapim pak furrën dhe me lugë shtojmë nga lëngu i tavës sipër pulës. Kjo do të bëj që pula të ruaj butësinë.
 7. Ju befte mir!

Gjoks pule në furrë me pjeshkë dhe mustardë • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Gjoks pule në furrë me pjeshkë dhe mustardënje tav me shije te vecant qe nuk e keni provuar ndonjeher.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. I japim një valë mishit te pulës dhe e derdhim ujin.
 2. E vendosim në tavë dhe e kriposim dhe piperosim. Shtojmë dhe pak trumëz dhe vaj ulliri.
 3. Pëgatisim salcën duke bashkuar reçelin e pjeshkës, mustardën dhe sojën.
 4. E hedhim salcën mbi pulë. Shtojmë disa feta pjeshkë, pak chili dhe e fusim në furrë.
 5. E pjekim për 35-40 minuta në temperaturë 200⁰C , deri sa salca të jetë trashur.
 6. P.s pas 20 minutave e hapim pak furrën dhe me lugë shtojmë nga lëngu i tavës sipër pulës. Kjo do të bëj që pula të ruaj butësinë.
 7. Ju befte mir!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.