Gjellë me bizele, patate dhe karrota

Sup 6632 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 10, 2020
Gjellë me bizele, patate dhe karrota
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Per nga shija kjo gjelle te kujton pranveren ,bizelet e sapodala, te vogla, te cilat shoqerohen mrekullisht me patatet dhe karrotat dhe aromatizohen me koper te fresket.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Ne nje tenxhere (une preferoj gjithmone tenxheren me presion pasi me shkurton shume kohe) skuqim ne vaj ulliri qepen dhe selinon, shtojme mishin dhe e skuqim per pak minuta duke e kthyer nga te gjitha anet. Shtojme rreth 1.5 liter uje, salën e domateve, kripe, dhe i ziejme per rreth 1 ore ne tenxhere normale apo gjysme ore ne tenxhere me presion.
 2. Shtojme se fundi edhe perimet: bizelet, karrotat, patatet, bashke me kopren e grire dhe i ziejme akoma edhe per 10-15 minuta.
 3. Nese gjella ka dale shume e lengshme, e leme te zieje derisa te arrijme trashesine e deshiruar.
 4. E sperkasim me pak vaj ulliri dhe piper te zi te sapobluar dhe e sherbejme te ngrohte.

Gjellë me bizele, patate dhe karrota • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Per nga shija kjo gjelle te kujton pranveren ,bizelet e sapodala, te vogla, te cilat shoqerohen mrekullisht me patatet dhe karrotat dhe aromatizohen me koper te fresket.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Ne nje tenxhere (une preferoj gjithmone tenxheren me presion pasi me shkurton shume kohe) skuqim ne vaj ulliri qepen dhe selinon, shtojme mishin dhe e skuqim per pak minuta duke e kthyer nga te gjitha anet. Shtojme rreth 1.5 liter uje, salën e domateve, kripe, dhe i ziejme per rreth 1 ore ne tenxhere normale apo gjysme ore ne tenxhere me presion.
 2. Shtojme se fundi edhe perimet: bizelet, karrotat, patatet, bashke me kopren e grire dhe i ziejme akoma edhe per 10-15 minuta.
 3. Nese gjella ka dale shume e lengshme, e leme te zieje derisa te arrijme trashesine e deshiruar.
 4. E sperkasim me pak vaj ulliri dhe piper te zi te sapobluar dhe e sherbejme te ngrohte.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.