Fileto viçi me pana dhe kërpudha

Mish viçi 4211 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 31, 2020
Fileto viçi me pana dhe kërpudha
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 25min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Filetot e viçit te gatuara ne kete menyre jane aq te shijshme dhe te buta sa te shkrijne ne goje! Salca e kerpudhave i jep nje shije te pakrahasueshme, ndersa pana i jep te gjithe kremozitetin per te cilen kjo recete ka nevoje.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Filetot e viçit duhet te jene shume te holla. Prandaj nese eshte e nevojshme i vendosim midis dy letrave per furre dhe i rrahim me kujdes me çekiçin e mishit.
 2. I kalojme ne miell dhe i leme menjane.
 3. Ne nje tigan qe nuk ngjit, shkrijme gjalpin, shtojme vajin e ullirit dhe kaverdisim filetot e viçit nga te dyja anet derisa te marrin ngjyre te arte.
 4. I rregullojme me kripe, shtojme kerpudhat ne feta dhe e ulim zjarrin ne minimum derisa kerpudhat te zbuten pak (me kapak mbyllur).
 5. Shtojme panen e kuzhines dhe vazhdojme gatimin ne zjarre te ulet derisa salca te trashet.
 6. Shtojme piper te zi te sapo bluar
 7. Nese deshironi mund ti hidhni siper pak majdanoz (trumze ose qep te njoma)

Fileto viçi me pana dhe kërpudha • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 25min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Filetot e viçit te gatuara ne kete menyre jane aq te shijshme dhe te buta sa te shkrijne ne goje! Salca e kerpudhave i jep nje shije te pakrahasueshme, ndersa pana i jep te gjithe kremozitetin per te cilen kjo recete ka nevoje.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Filetot e viçit duhet te jene shume te holla. Prandaj nese eshte e nevojshme i vendosim midis dy letrave per furre dhe i rrahim me kujdes me çekiçin e mishit.
 2. I kalojme ne miell dhe i leme menjane.
 3. Ne nje tigan qe nuk ngjit, shkrijme gjalpin, shtojme vajin e ullirit dhe kaverdisim filetot e viçit nga te dyja anet derisa te marrin ngjyre te arte.
 4. I rregullojme me kripe, shtojme kerpudhat ne feta dhe e ulim zjarrin ne minimum derisa kerpudhat te zbuten pak (me kapak mbyllur).
 5. Shtojme panen e kuzhines dhe vazhdojme gatimin ne zjarre te ulet derisa salca te trashet.
 6. Shtojme piper te zi te sapo bluar
 7. Nese deshironi mund ti hidhni siper pak majdanoz (trumze ose qep te njoma)

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.