Spageti me ton

Pasta 2754 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Spageti me ton
 • Serviret për (persona): 6 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Spageti me ton nje nder pjatat me te thjeshta dhe klasike me produktet e detit.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Grijmë peshkun ton dhe sardelet (mundësisht në grirëse elektrike).
 2. Skuqim në vaj 1-2 thelpinj hudhër të cilët pastaj i heqim nga vaji.
 3. Shtojmë domatet e grira, kripën, piperin dhe majdanozin e grirë hollë.
 4. Pas disa minutash shtojmë edhe tonin dhe sardelet, duke vazhduar skuqjen me zjarr të ngadalshëm.
 5. Ndërkohë ziejmë makaronat në ujë të vluar me kripë, i kullojmë dhe i rregullojmë me salcën e përgatitur.

Spageti me ton • Serviret për (persona): 6 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Spageti me ton nje nder pjatat me te thjeshta dhe klasike me produktet e detit.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Grijmë peshkun ton dhe sardelet (mundësisht në grirëse elektrike).
 2. Skuqim në vaj 1-2 thelpinj hudhër të cilët pastaj i heqim nga vaji.
 3. Shtojmë domatet e grira, kripën, piperin dhe majdanozin e grirë hollë.
 4. Pas disa minutash shtojmë edhe tonin dhe sardelet, duke vazhduar skuqjen me zjarr të ngadalshëm.
 5. Ndërkohë ziejmë makaronat në ujë të vluar me kripë, i kullojmë dhe i rregullojmë me salcën e përgatitur.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.