Cokollat në shtëpi

Ëmbelsira 1036 Përditësimi i fundit: Apr 19, 2020 Krijuar: Apr 19, 2020
Cokollat në shtëpi
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Kremoze, të buta, të thjeshta për t'u pergatitur. Mos i lini pa provuar këto çokollata të veçanta!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Merrni një tavë qelqi dhe shtroni në të një letër kuzhine.
 2. Ndërkohë në një tigan në nxehtësi mesatare shkrini vajin e kokosit.
 3. Sapo të shkrijë tërësisht shtoni shurupin e panjes, kakaon pluhur dhe ekstraktin e mentes.
 4. E fikni zjarrin dhe shtoni gjalpin e kikirikut. I përzieni të gjitha derisa përbërësit të kombinohen mirë.
 5. E shtroni masën që përgatitët tek tava e qelqit.
 6. E niveloni mirë dhe e fusni në frigorifer në ngrirje për 3 orë.
 7. Më pas e ndani në katrorë të vegjël dhe shijojeni!

Cokollat në shtëpi • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Kremoze, të buta, të thjeshta për t'u pergatitur. Mos i lini pa provuar këto çokollata të veçanta!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Merrni një tavë qelqi dhe shtroni në të një letër kuzhine.
 2. Ndërkohë në një tigan në nxehtësi mesatare shkrini vajin e kokosit.
 3. Sapo të shkrijë tërësisht shtoni shurupin e panjes, kakaon pluhur dhe ekstraktin e mentes.
 4. E fikni zjarrin dhe shtoni gjalpin e kikirikut. I përzieni të gjitha derisa përbërësit të kombinohen mirë.
 5. E shtroni masën që përgatitët tek tava e qelqit.
 6. E niveloni mirë dhe e fusni në frigorifer në ngrirje për 3 orë.
 7. Më pas e ndani në katrorë të vegjël dhe shijojeni!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.