Çorbe me mish

Sup 1443 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Çorbe me mish
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 40min
 • Koha e gatimit: 2h10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Çorba me mish vici është një pjatë tradicionale e vendit tonë. Ky ushqim është tipik për stinën e dimrit dhe mjaft i shëndetshëm pasi në përbërjen e tij ka perimet më të ushqyeshme.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Prisni hollë qepët dhe thelpinjtë e hudhrës.
 2. Copëtoni mishin dhe prisni patatet në kubikë të barabartë.
 3. Merrni tenxheren dhe suqni qepët dhe thelpinjtë e hudhrës duke u hedhur 3-4 lugë gjelle vaji luledielli dhe përzieni vazhdimisht.
 4. Kur të jenë bërë të buta, shtoni piperkat dhe mishin e copëtuar në kubikë, kriposini, skuqini për 2-3 minuta dhe më pas lërini në zjarr dhe për 3-5 minuta të tjera duke shtuar një sasi të vogël uji.
 5. Kur mishi të jetë bërë, shtoni patatet, specat jeshile, domatet dhe gjethet e selinos.
 6. Hidhni dhe 3 l ujë në tenxhere dhe lëreni të ziejë për 2 orë deri sa supa të trashet.
 7. Kur të jetë gati, hiqni gjethet e selinos dhe servireni .

Çorbe me mish • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 40min
 • Koha e gatimit: 2h10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Çorba me mish vici është një pjatë tradicionale e vendit tonë. Ky ushqim është tipik për stinën e dimrit dhe mjaft i shëndetshëm pasi në përbërjen e tij ka perimet më të ushqyeshme.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Prisni hollë qepët dhe thelpinjtë e hudhrës.
 2. Copëtoni mishin dhe prisni patatet në kubikë të barabartë.
 3. Merrni tenxheren dhe suqni qepët dhe thelpinjtë e hudhrës duke u hedhur 3-4 lugë gjelle vaji luledielli dhe përzieni vazhdimisht.
 4. Kur të jenë bërë të buta, shtoni piperkat dhe mishin e copëtuar në kubikë, kriposini, skuqini për 2-3 minuta dhe më pas lërini në zjarr dhe për 3-5 minuta të tjera duke shtuar një sasi të vogël uji.
 5. Kur mishi të jetë bërë, shtoni patatet, specat jeshile, domatet dhe gjethet e selinos.
 6. Hidhni dhe 3 l ujë në tenxhere dhe lëreni të ziejë për 2 orë deri sa supa të trashet.
 7. Kur të jetë gati, hiqni gjethet e selinos dhe servireni .

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.