Fileto pule të pjekura me ullinj

Mish pule 1709 Përditësimi i fundit: May 24, 2020 Krijuar: May 24, 2020
Fileto pule të pjekura me ullinj
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 1orë
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Ideale për një vaktë të bollshëm.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tas të madh bashkoni verën e kuqe, mustardën, vajin e ullirit, hudhrën, kripën dhe rozmarinën.
 2. Më pas shtoni mishin e pulës dhe ullinjtë.
 3. I përzieni mirë dhe e mbuloni enën me një qese plastike.
 4. E fusni në frigorifer dhe e lini të qendrojë të paktën 1 orë ose gjatë gjithë natës.
 5. Të nesërmen e kaloni masën në një tavë dhe e fusni në furrë të piqet për gati 1 orë në nxehtësi të ulët.
 6. Kur ta shikoni që mishi i pulës ka marrë një ngjyrë kafe të artë në sipërfaqe mund ta hiqni.
 7. Mund ta shoqëroni me kuinoa, oriz ose thjesht me pak bukë.
 8. Ju bëftë mirë!

Fileto pule të pjekura me ullinj • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 1orë
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Ideale për një vaktë të bollshëm.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tas të madh bashkoni verën e kuqe, mustardën, vajin e ullirit, hudhrën, kripën dhe rozmarinën.
 2. Më pas shtoni mishin e pulës dhe ullinjtë.
 3. I përzieni mirë dhe e mbuloni enën me një qese plastike.
 4. E fusni në frigorifer dhe e lini të qendrojë të paktën 1 orë ose gjatë gjithë natës.
 5. Të nesërmen e kaloni masën në një tavë dhe e fusni në furrë të piqet për gati 1 orë në nxehtësi të ulët.
 6. Kur ta shikoni që mishi i pulës ka marrë një ngjyrë kafe të artë në sipërfaqe mund ta hiqni.
 7. Mund ta shoqëroni me kuinoa, oriz ose thjesht me pak bukë.
 8. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Autor Etleva Etleva

Etleva isufi

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.