Sup pule me karrota dhe mjalte

Mish pule 1776 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 18, 2020
Sup pule me karrota dhe mjalte
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 40 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Nje sup pule me karrota dhe mjalte , shume e shijshme dhe mjafte e thjeshte per tu pergatitur .
per nje vakte te shendeshtem per familjen ton nuk mund te mungoj kjo sup pule me shume vlera ushqyese.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Nxeheni vaijn në një tigan të gjerë dhe me kapak, shtoni mishin e pulës, pastaj skuqeni derisa të ngjyroset lehtë.
 2. Shtoni qepën dhe xhenxhefilin, më pas skuqini për 2 minuta të tjera.
 3. Shtoni 150 ml ujë, shafranin, mjaltin dhe karotat, pastaj trazojeni mirë.
 4. Lereni te veloj , mbulojeni me kapak dhe lereni për 30 minuta derisa pula të jetë e butë.
 5. Zbuloni dhe rrisni nxehtësinë për rreth 5 minuta për të ulur pak salcën.
 6. Shtoni majdanozin, kripen dhe shërbejeni me limon.

Sup pule me karrota dhe mjalte • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 40 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Nje sup pule me karrota dhe mjalte , shume e shijshme dhe mjafte e thjeshte per tu pergatitur .
per nje vakte te shendeshtem per familjen ton nuk mund te mungoj kjo sup pule me shume vlera ushqyese.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Nxeheni vaijn në një tigan të gjerë dhe me kapak, shtoni mishin e pulës, pastaj skuqeni derisa të ngjyroset lehtë.
 2. Shtoni qepën dhe xhenxhefilin, më pas skuqini për 2 minuta të tjera.
 3. Shtoni 150 ml ujë, shafranin, mjaltin dhe karotat, pastaj trazojeni mirë.
 4. Lereni te veloj , mbulojeni me kapak dhe lereni për 30 minuta derisa pula të jetë e butë.
 5. Zbuloni dhe rrisni nxehtësinë për rreth 5 minuta për të ulur pak salcën.
 6. Shtoni majdanozin, kripen dhe shërbejeni me limon.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.