Skallop me qumësht

Mish viçi 919 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Skallop me qumësht
 • Serviret për (persona): 6 Persona
 • Koha e pregatitjes: 30min
 • Koha e gatimit: 40 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Skallop me qumësht nje recete me nje shije te vecant. Me besoni do ngeleni te mahenitura.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Presim mishin në rriska të holla të cilat i rrahim me çekiç kuzhine.
 2. I lyejmë në miell dhe i skuqim në gjalpë.
 3. Pasi të jenë skuqur në të dy anët shtojmë kripën, piperin dhe qumështin.
 4. Lëmë lëngun të shterë duke kthyer disa herë skallopet nga njëra anë në tjetrën.
 5. Shërbehen me spinaq, karota ose perime të tjera të skuqura në gjalpë.

Skallop me qumësht • Serviret për (persona): 6 Persona
 • Koha e pregatitjes: 30min
 • Koha e gatimit: 40 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Skallop me qumësht nje recete me nje shije te vecant. Me besoni do ngeleni te mahenitura.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Presim mishin në rriska të holla të cilat i rrahim me çekiç kuzhine.
 2. I lyejmë në miell dhe i skuqim në gjalpë.
 3. Pasi të jenë skuqur në të dy anët shtojmë kripën, piperin dhe qumështin.
 4. Lëmë lëngun të shterë duke kthyer disa herë skallopet nga njëra anë në tjetrën.
 5. Shërbehen me spinaq, karota ose perime të tjera të skuqura në gjalpë.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.