Gjellë me mish dhe mashurka

Sup 3564 Përditësimi i fundit: May 31, 2020 Krijuar: May 31, 2020
Gjellë me mish dhe mashurka
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare
Printo

Janë ndër produktet më të freskëta të stinës e gjenden kudo në treg.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lajmë dhe pastrojmë mashurkat.
 2. I hedhim në ujë të valuar me kripë dhe i ziejmë për 15 minuta. Ndërkohë skuqim mishin me qepën në 3 lugë gjelle vaj ulliri deri sa qepa të zbutet mirë.
 3. Shtojmë hudhrat të grira dhe domaten të grirë në rende.
 4. I lëmë të marrin valë, më pas shtojmë pak pure domateje, kripë, piper të zi.
 5. Shtojmë ujin nga uji e zierë i mashurkave dhe lëmë mishin të ziejë deri sa të ngulet piruri lehtë. Atëherë shtojmë mashurkat.
 6. I lëmë të ziejnë dhe 10-15 minuta së bashku. 2 minutat e fundit shtojmë majdanozin dhe shërbejmë mashurkat e ngrohta.
 7. Ju bëftë mirë!

Gjellë me mish dhe mashurka • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 30min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: Mesatare

Janë ndër produktet më të freskëta të stinës e gjenden kudo në treg.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lajmë dhe pastrojmë mashurkat.
 2. I hedhim në ujë të valuar me kripë dhe i ziejmë për 15 minuta. Ndërkohë skuqim mishin me qepën në 3 lugë gjelle vaj ulliri deri sa qepa të zbutet mirë.
 3. Shtojmë hudhrat të grira dhe domaten të grirë në rende.
 4. I lëmë të marrin valë, më pas shtojmë pak pure domateje, kripë, piper të zi.
 5. Shtojmë ujin nga uji e zierë i mashurkave dhe lëmë mishin të ziejë deri sa të ngulet piruri lehtë. Atëherë shtojmë mashurkat.
 6. I lëmë të ziejnë dhe 10-15 minuta së bashku. 2 minutat e fundit shtojmë majdanozin dhe shërbejmë mashurkat e ngrohta.
 7. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.