Gurabije me limon

Ëmbelsira 968 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 18, 2020
Gurabije me limon
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Shumë të thjeshta në përgatitje, shumë të shijshme!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tas rrihni të verdhën e vezës me sheqerin dhe vajin . Më pas i shtoni të bardhën e vezës që duhet ta keni rrahur paraprakisht.
 2. Shtoni lëngun dhe lëkurën e limonit dhe i përzieni mirë.
 3. Tani i shtoni gradualisht miellin dhe i trazoni të gjitha bashkë.
 4. Filloni e formoni me dorë biskotat tuaja sipas dëshirës, i lyeni me sheqer pluhur dhe i radhisni njëra pas tjetrës në një tavë.
 5. Kështu veproni deri në fund.
 6. I fusni në furrë për 20 minuta në temperaturë 180 gradë.
 7. Ju bëftë mirë!

Gurabije me limon • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Shumë të thjeshta në përgatitje, shumë të shijshme!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tas rrihni të verdhën e vezës me sheqerin dhe vajin . Më pas i shtoni të bardhën e vezës që duhet ta keni rrahur paraprakisht.
 2. Shtoni lëngun dhe lëkurën e limonit dhe i përzieni mirë.
 3. Tani i shtoni gradualisht miellin dhe i trazoni të gjitha bashkë.
 4. Filloni e formoni me dorë biskotat tuaja sipas dëshirës, i lyeni me sheqer pluhur dhe i radhisni njëra pas tjetrës në një tavë.
 5. Kështu veproni deri në fund.
 6. I fusni në furrë për 20 minuta në temperaturë 180 gradë.
 7. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.