Mollë të karamelizuara të mbushura me fruta të thata

Ëmbelsira 989 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 13, 2020
Mollë të karamelizuara të mbushura me fruta të thata
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Mollë të karamelizuara të mbushura me fruta të thata,ideale per të gjithë familjen.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë mollët, i fshini dhe me ndihmën e një thike specifike i hiqni pjesën e brendshme, pa i prishur formën.
 2. Tek secila mollë shtoni fruta të thata, pak kanellë dhe në fund mjaltin.
 3. I lyeni mollët me sheqer nga të gjitha anët.
 4. Tani i vendosni mollët në një tavë ku keni shtruar më parë një letër kuzhine.
 5. I fusni në furrë për maksimumi 15-20 minuta në temperaturë 200 gradë. Nga fundi i shtoni një gotë ujë tavës.
 6. Pasi të jenë gati, i hiqni nga furra dhe shijojini.
 7. Mollët e karamelizuara janë gati!

Mollë të karamelizuara të mbushura me fruta të thata • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 15min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Mollë të karamelizuara të mbushura me fruta të thata,ideale per të gjithë familjen.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Lani mirë mollët, i fshini dhe me ndihmën e një thike specifike i hiqni pjesën e brendshme, pa i prishur formën.
 2. Tek secila mollë shtoni fruta të thata, pak kanellë dhe në fund mjaltin.
 3. I lyeni mollët me sheqer nga të gjitha anët.
 4. Tani i vendosni mollët në një tavë ku keni shtruar më parë një letër kuzhine.
 5. I fusni në furrë për maksimumi 15-20 minuta në temperaturë 200 gradë. Nga fundi i shtoni një gotë ujë tavës.
 6. Pasi të jenë gati, i hiqni nga furra dhe shijojini.
 7. Mollët e karamelizuara janë gati!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.