Muffins me çokollatë

Ëmbelsira 5441 Përditësimi i fundit: Apr 22, 2020 Krijuar: Apr 22, 2020
Muffins me çokollatë
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Një recetë e shpejtë dhe e thjeshtë, për të cilën nuk ju nevojitet mikser.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Miellin bëjeni bashkë me kakaon, sheqerin, sodën dhe pluhurin për pjekje.
 2. Vezët rrahini me qumështin dhe vajin. Më pas shtojini tek masa qe përgatitëm pak me parë.
 3. Shtoni edhe 2/3 e çokollatës së grirë imët dhe trazojini të gjitha bashkë.
 4. Brumin e fituar hidheni te format per muffins në fund shtoni edhe pak çokollatë të grirë sipër.
 5. Piqini për 20 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.
 6. Ju bëftë mir!.

Muffins me çokollatë • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 20min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Një recetë e shpejtë dhe e thjeshtë, për të cilën nuk ju nevojitet mikser.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Miellin bëjeni bashkë me kakaon, sheqerin, sodën dhe pluhurin për pjekje.
 2. Vezët rrahini me qumështin dhe vajin. Më pas shtojini tek masa qe përgatitëm pak me parë.
 3. Shtoni edhe 2/3 e çokollatës së grirë imët dhe trazojini të gjitha bashkë.
 4. Brumin e fituar hidheni te format per muffins në fund shtoni edhe pak çokollatë të grirë sipër.
 5. Piqini për 20 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.
 6. Ju bëftë mir!.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.