Panxhar me kos dhe hurdhra

Sallata 2132 Përditësimi i fundit: Jun 24, 2020 Krijuar: Jun 24, 2020
Panxhar me kos dhe hurdhra
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 25min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Panxhari është një perime që në këtë periudhë e gjeni nëpër tregje.
Ai është shumë i rëndësishëm për ruajtjen e një organizmi të shëndetshëm.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Nisni me pastrimin e panxharëve me ujë të bollshëm.
 2. Duke qenë se janë perime që rriten në nëntokë, ata kanë goxha papastërti, ndaj dhe ky hap është thelbësor.
 3. Pasi t’i keni pastruar mirë, filloni t’i qëroni nga lëkura.
 4. Mbushni një tenxhere me ujë dhe vendosni panxharët e qëruar për të zierë.
 5. Lërini në zjarr për 20-30 minuta dhe pasi të jenë zbutur sat ë mund t’i shponi me një thikë apo pirun largojini.
 6. pasi t’i keni hequr nga zjarri,panxharët vendosini menjëherë në një tas me ujë të ftohtë.
 7. Kështu do të ndaloni zierjen e tyre të mëtejshme.
 8. Pasi të jenë ftohur pritini në feta.
 9. Tani përgatisni salcën me kos dhe hudhra duke shtypur thelpinjtë dhe duke i përzierë me kosin, kripën, piperin dhe majdanozin.
 10. Këtë salcë hidheni sipër panxharëve të zier e të prerë në feta.
 11. Mjafton t’i përzieni mirë dhe ta lini sallatën për 10 minuta që të marri shijen e duhur.
 12. Ju bëftë mir!

Panxhar me kos dhe hurdhra • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 25min
 • Koha e gatimit: 10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Panxhari është një perime që në këtë periudhë e gjeni nëpër tregje.
Ai është shumë i rëndësishëm për ruajtjen e një organizmi të shëndetshëm.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Nisni me pastrimin e panxharëve me ujë të bollshëm.
 2. Duke qenë se janë perime që rriten në nëntokë, ata kanë goxha papastërti, ndaj dhe ky hap është thelbësor.
 3. Pasi t’i keni pastruar mirë, filloni t’i qëroni nga lëkura.
 4. Mbushni një tenxhere me ujë dhe vendosni panxharët e qëruar për të zierë.
 5. Lërini në zjarr për 20-30 minuta dhe pasi të jenë zbutur sat ë mund t’i shponi me një thikë apo pirun largojini.
 6. pasi t’i keni hequr nga zjarri,panxharët vendosini menjëherë në një tas me ujë të ftohtë.
 7. Kështu do të ndaloni zierjen e tyre të mëtejshme.
 8. Pasi të jenë ftohur pritini në feta.
 9. Tani përgatisni salcën me kos dhe hudhra duke shtypur thelpinjtë dhe duke i përzierë me kosin, kripën, piperin dhe majdanozin.
 10. Këtë salcë hidheni sipër panxharëve të zier e të prerë në feta.
 11. Mjafton t’i përzieni mirë dhe ta lini sallatën për 10 minuta që të marri shijen e duhur.
 12. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.