Sallatë brokoli me proshutë dhe domate

Sallata 1062 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 19, 2020
Sallatë brokoli me proshutë dhe domate
 • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 20 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Sallat me brokoli me proshute dhe domate , shum e thjesht per tu pergatitur edhe shum e shijshme .

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Ziejme brokolit me ujë me pake kripe në një tigan të madh,te lare e coptuar ne dege,i kullojme dhe i thajme mire. Skuqim proshuten me vaj ulliri .
 2. Pregatisim duke perzier ne nje tas, hudhër,mustardë, uthull dhe, shtoni yndyrën qe teproi nga skuqja e proshutes, Perzieni ,ne nje tas brokolin ,domatet ne copa dhe siper perzierjen e pergatitur ne tasin tj.
 3. Sallata eshte gati per tu servirur.

Sallatë brokoli me proshutë dhe domate • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 20 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Sallat me brokoli me proshute dhe domate , shum e thjesht per tu pergatitur edhe shum e shijshme .

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Ziejme brokolit me ujë me pake kripe në një tigan të madh,te lare e coptuar ne dege,i kullojme dhe i thajme mire. Skuqim proshuten me vaj ulliri .
 2. Pregatisim duke perzier ne nje tas, hudhër,mustardë, uthull dhe, shtoni yndyrën qe teproi nga skuqja e proshutes, Perzieni ,ne nje tas brokolin ,domatet ne copa dhe siper perzierjen e pergatitur ne tasin tj.
 3. Sallata eshte gati per tu servirur.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.