Patëllxhanë me domate

Vegjetariane 1329 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Patëllxhanë me domate
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Kjo është një recetë e mrekullueshme me patëllxhanë dhe domate të organizuara me shtresa në një tavë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. qërojmë patëllxhanët dhe i presim në copa, në formë kubash të vegjël.
 2. Nxehim vajin në një tigan dhe skuqim qepën e prerë në rriska të holla,shtojmë edhe patëllxhanët dhe vazhdojmë skuqjen.
 3. Shtojmë domatet e qëruara, të pastruara nga farat e të ndara në copa. Perziejme për rreth gjysmë ore.
 4. Fërgojmë rriskat e bukës në gjalpë.
 5. Hedhim patëllxhanët mbi rriskat e bukës së fërguar dhe i shërbejmë.

Patëllxhanë me domate • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Kjo është një recetë e mrekullueshme me patëllxhanë dhe domate të organizuara me shtresa në një tavë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. qërojmë patëllxhanët dhe i presim në copa, në formë kubash të vegjël.
 2. Nxehim vajin në një tigan dhe skuqim qepën e prerë në rriska të holla,shtojmë edhe patëllxhanët dhe vazhdojmë skuqjen.
 3. Shtojmë domatet e qëruara, të pastruara nga farat e të ndara në copa. Perziejme për rreth gjysmë ore.
 4. Fërgojmë rriskat e bukës në gjalpë.
 5. Hedhim patëllxhanët mbi rriskat e bukës së fërguar dhe i shërbejmë.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.