Petulla (Donuts)

Ëmbelsira 1898 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 31, 2020
Petulla (Donuts)
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 20 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Receta e duhur per te pergatitur Donuts ne kushte shtepie.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Si fillim zeme brumin. Perziejme te gjithe perberesit dhe shtojme nje maje luge vanilje.
 2. E leme brumin te pushoje per 10 minuta.
 3. Ndajme brumin ne copa te vogla, dhe i japim formen e rrumbullakte tradicionale te Donuts.
 4. Ngrohim furren deri ne 40 C dhe futim donats te fryhen sa dyfishi fillestar.
 5. Me pas i skuqim ne vaj te nxehte deri sa te marrin ngjyre te arte.
 6. Sipas deshires shkrijme cokollate ne banjomari.
 7. Lyejme donats me cokollate, mjalt, recel, etj sipas shijes se gjithsecilit.
 8. Dhe keshtu ju do shijoni donats profesional te pergatitur ne kushte familjare.
 9. Ju befte mire!

Petulla (Donuts) • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 20 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Receta e duhur per te pergatitur Donuts ne kushte shtepie.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Si fillim zeme brumin. Perziejme te gjithe perberesit dhe shtojme nje maje luge vanilje.
 2. E leme brumin te pushoje per 10 minuta.
 3. Ndajme brumin ne copa te vogla, dhe i japim formen e rrumbullakte tradicionale te Donuts.
 4. Ngrohim furren deri ne 40 C dhe futim donats te fryhen sa dyfishi fillestar.
 5. Me pas i skuqim ne vaj te nxehte deri sa te marrin ngjyre te arte.
 6. Sipas deshires shkrijme cokollate ne banjomari.
 7. Lyejme donats me cokollate, mjalt, recel, etj sipas shijes se gjithsecilit.
 8. Dhe keshtu ju do shijoni donats profesional te pergatitur ne kushte familjare.
 9. Ju befte mire!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.