Pulë me kurri

Mish pule 1768 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 02, 2020
Pulë me kurri
 • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 15 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Provoni shumë lehtë recetat indiane, si kjo me përbërësin tipik, salcën kurri! Mishi i pulës merr një shije të plotë dhe aromatike, duke u përgatitur në një kohë të shkurtër. Hapa të thjeshtë e të shpejtë për një pjatë me shije të veçantë!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Pastrojmë dhe presim në kube fileton e pulës.
 2. E marinojmë atë me kurrin, vajin e ullirit të aromatizuar me spec djegës, kripën, piperin dhe e lëmë të pushojë për 30 minuta.
 3. Në një tigan hedhim vajin dhe hudhrat. Sapo të jetë ngrohur mirë tigani, shtojmë në të kubet e filetos së pulës dhe i skuqim për pak minuta.
 4. Shtojmë panën. I lëmë për disa minuta përsëri në zjarr sa të marrin shije dhe më pas pjata është gati për t'u shijuar!
 5. Ju bëftë mirë!.

Pulë me kurri • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10 min
 • Koha e gatimit: 15 min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Provoni shumë lehtë recetat indiane, si kjo me përbërësin tipik, salcën kurri! Mishi i pulës merr një shije të plotë dhe aromatike, duke u përgatitur në një kohë të shkurtër. Hapa të thjeshtë e të shpejtë për një pjatë me shije të veçantë!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Pastrojmë dhe presim në kube fileton e pulës.
 2. E marinojmë atë me kurrin, vajin e ullirit të aromatizuar me spec djegës, kripën, piperin dhe e lëmë të pushojë për 30 minuta.
 3. Në një tigan hedhim vajin dhe hudhrat. Sapo të jetë ngrohur mirë tigani, shtojmë në të kubet e filetos së pulës dhe i skuqim për pak minuta.
 4. Shtojmë panën. I lëmë për disa minuta përsëri në zjarr sa të marrin shije dhe më pas pjata është gati për t'u shijuar!
 5. Ju bëftë mirë!.

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.