Sup me karrota, spinaq dhe thjerrëza

Sup 2172 Përditësimi i fundit: Nov 06, 2020 Krijuar: Nov 06, 2020
Sup me karrota, spinaq dhe thjerrëza
 • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 25min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Karrota, spinaq dhe thjerrëza, kombinimi ideal për supën e sotme.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Nxehni vajin në një tenxhere mbi një zjarr mesatar, pastaj shtoni qepën, selinon, karrotën, hudhrën, xhenxhefilin dhe kripën. Skuqini për 15 minuta, duke i përzier shpesh, derisa perimet të jenë të tejdukshme.
 2. Shtoni shafran,qimnon dhe gatuajeni për 1 minutë.
 3. Shtoni thjerrëzat dhe 1.5 litra ujë.
 4. Vendoseni supën të ziejë dhe gatuajeni për 10 minuta ose derisa thjerrëzat të jenë zbutur.
 5. Shtoni spinaqin dhe gatuajeni derisa të zbutet, pastaj shtoni pak piper të zi dhe krip.
 6. Shërbejeni në tas me një lugë kos dhe një spërkatje lime.
 7. Ju bëftë mir!

Sup me karrota, spinaq dhe thjerrëza • Serviret për (persona): -
 • Koha e pregatitjes: 15min
 • Koha e gatimit: 25min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Karrota, spinaq dhe thjerrëza, kombinimi ideal për supën e sotme.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Nxehni vajin në një tenxhere mbi një zjarr mesatar, pastaj shtoni qepën, selinon, karrotën, hudhrën, xhenxhefilin dhe kripën. Skuqini për 15 minuta, duke i përzier shpesh, derisa perimet të jenë të tejdukshme.
 2. Shtoni shafran,qimnon dhe gatuajeni për 1 minutë.
 3. Shtoni thjerrëzat dhe 1.5 litra ujë.
 4. Vendoseni supën të ziejë dhe gatuajeni për 10 minuta ose derisa thjerrëzat të jenë zbutur.
 5. Shtoni spinaqin dhe gatuajeni derisa të zbutet, pastaj shtoni pak piper të zi dhe krip.
 6. Shërbejeni në tas me një lugë kos dhe një spërkatje lime.
 7. Ju bëftë mir!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.