Sup me spinaq dhe qumësht

Sup 1752 Përditësimi i fundit: Jun 12, 2020 Krijuar: Jun 12, 2020
Sup me spinaq dhe qumësht
 • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 25min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Shumë e thjeshtë në përgatitje, prandaj hidhini një sy recetës!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Pasi keni larë mirë spinaqin dhe pataten i qëroni dhe i prisni në copa të vogla.
 2. I skuqni në një tenxhere me vaj ulliri dhe qepë. Pas disa minutash shtoni ujë dhe e lini supën të ziejë.
 3. Shtoni qumështin. Nga fundi kur supa të jetë trashur shtoni kripën, piperin dhe specin djegës pluhur.
 4. Për ta bërë supën kremoze i kaloni sipër një blender dore.
 5. Shijojeni!

Sup me spinaq dhe qumësht • Serviret për (persona): 3 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 25min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Shumë e thjeshtë në përgatitje, prandaj hidhini një sy recetës!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Pasi keni larë mirë spinaqin dhe pataten i qëroni dhe i prisni në copa të vogla.
 2. I skuqni në një tenxhere me vaj ulliri dhe qepë. Pas disa minutash shtoni ujë dhe e lini supën të ziejë.
 3. Shtoni qumështin. Nga fundi kur supa të jetë trashur shtoni kripën, piperin dhe specin djegës pluhur.
 4. Për ta bërë supën kremoze i kaloni sipër një blender dore.
 5. Shijojeni!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.