Supë e ftohtë me avokado

Sup 1000 Përditësimi i fundit: May 10, 2020 Krijuar: May 10, 2020
Supë e ftohtë me avokado
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 5min
 • Koha e gatimit: 5min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Bën pjesë tek supat e ftohta, prandaj nuk ka nevojë për zierje. Super, super "green" dhe e shëndetshme!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tas të madh kombinoni kosin, avokadon e prerë në copa të vogla dhe kastravecin.
 2. I shtypni mirë me ndihmën e një rrahësi elektrik. Nuk duhet shtuar ujë.
 3. Tani shtoni menten, lëngun e limonit dhe kripën. I trazoni përsëri.
 4. E shërbeni në pjatë dhe shijojeni!

Supë e ftohtë me avokado • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 5min
 • Koha e gatimit: 5min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Bën pjesë tek supat e ftohta, prandaj nuk ka nevojë për zierje. Super, super "green" dhe e shëndetshme!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Në një tas të madh kombinoni kosin, avokadon e prerë në copa të vogla dhe kastravecin.
 2. I shtypni mirë me ndihmën e një rrahësi elektrik. Nuk duhet shtuar ujë.
 3. Tani shtoni menten, lëngun e limonit dhe kripën. I trazoni përsëri.
 4. E shërbeni në pjatë dhe shijojeni!

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.