Supe me domate te pjekura

Sup 1016 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Mar 20, 2020
Supe me domate te pjekura
 • Serviret për (persona): 6 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 1h10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Supa mbetet gjithmonë një ndër ushqimet më të shëndetshme dhe plot shije. Provoni ta përgatisni me domate të pjekura për një shije akoma më të veçantë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Nxehni tiganin në temperaturë 135 °C.
 2. Prisni hollë qepët dhe domatet dhe futini në tigane me të gjithë përbërësit e tjerë të domateve të pjekura.
 3. Lërini në zjarr për 30 minuta me kapak, më pas vazhdoni pjekjen dhe për 30 minuta të tjera pa kapak derisa domatet të karamelizohen.
 4. Trazojini vazhdimisht.
 5. Kur të jenë bërë gati, qëroni thelpinjtë e hudhrave dhe shtojani domateve.
 6. Bëjini si pure domatet e pjekura derisa të bëhen kremoze.
 7. Pastaj merrni një tenxhere dhe zieni të gjithë përbërësit e supës bashkë, përveç panës.
 8. Kur të jetë gati, kullojeni supën me sitë.
 9. Servireni atë të shoqëruar me pana.

Supe me domate te pjekura • Serviret për (persona): 6 Persona
 • Koha e pregatitjes: 20min
 • Koha e gatimit: 1h10min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Supa mbetet gjithmonë një ndër ushqimet më të shëndetshme dhe plot shije. Provoni ta përgatisni me domate të pjekura për një shije akoma më të veçantë.

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Nxehni tiganin në temperaturë 135 °C.
 2. Prisni hollë qepët dhe domatet dhe futini në tigane me të gjithë përbërësit e tjerë të domateve të pjekura.
 3. Lërini në zjarr për 30 minuta me kapak, më pas vazhdoni pjekjen dhe për 30 minuta të tjera pa kapak derisa domatet të karamelizohen.
 4. Trazojini vazhdimisht.
 5. Kur të jenë bërë gati, qëroni thelpinjtë e hudhrave dhe shtojani domateve.
 6. Bëjini si pure domatet e pjekura derisa të bëhen kremoze.
 7. Pastaj merrni një tenxhere dhe zieni të gjithë përbërësit e supës bashkë, përveç panës.
 8. Kur të jetë gati, kullojeni supën me sitë.
 9. Servireni atë të shoqëruar me pana.

Receta të tjera interesante

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.