Supë me karota dhe xhinxher

Sup 1699 Përditësimi i fundit: Apr 18, 2020 Krijuar: Apr 16, 2020
Supë me karota dhe xhinxher
 • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë
Printo

Supë kremoze që bëhet shpejt dhe thjeshtë. Shumë e rekomandueshme për të rritur imunitetin tuaj!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Parangrohni furrën në 200 gradë Celsius. Merrni një tavë dhe vendosni në të një letër kuzhine.
 2. Vendosni në të karotat e qëruara. I shtoni sipër pak kripë, piper dhe 1 lugë vaj ulliri.
 3. I përzieni mirë dhe i lini në furrë të paktën 30 minuta.
 4. Ndërkohë në një tenxhere me vaj ulliri skuqni qepën për 5-7 minuta.
 5. Shtoni hudhrat, xhinxherin dhe i përzieni për 30 sekonda.
 6. Shtoni lëngun e perimeve dhe më pas karotat e nxjerra nga furra.
 7. Sipër i kaloni blenderin e dorës për ta bërë kremoze.
 8. Sapo supa të marrë një valë i shtoni qumështin dhe e hiqni nga zjarri.
 9. Kontrollojeni shijen për kripë ose piper. Shërbejeni supën e ngrohtë me pak bukë të thekur sipër.
 10. Ju bëftë mirë!

Supë me karota dhe xhinxher • Serviret për (persona): 4 Persona
 • Koha e pregatitjes: 10min
 • Koha e gatimit: 35min
 • Kalori: -
 • Vështirësia: E lehtë

Supë kremoze që bëhet shpejt dhe thjeshtë. Shumë e rekomandueshme për të rritur imunitetin tuaj!

Përbërësit

Udhëzimet

 1. Parangrohni furrën në 200 gradë Celsius. Merrni një tavë dhe vendosni në të një letër kuzhine.
 2. Vendosni në të karotat e qëruara. I shtoni sipër pak kripë, piper dhe 1 lugë vaj ulliri.
 3. I përzieni mirë dhe i lini në furrë të paktën 30 minuta.
 4. Ndërkohë në një tenxhere me vaj ulliri skuqni qepën për 5-7 minuta.
 5. Shtoni hudhrat, xhinxherin dhe i përzieni për 30 sekonda.
 6. Shtoni lëngun e perimeve dhe më pas karotat e nxjerra nga furra.
 7. Sipër i kaloni blenderin e dorës për ta bërë kremoze.
 8. Sapo supa të marrë një valë i shtoni qumështin dhe e hiqni nga zjarri.
 9. Kontrollojeni shijen për kripë ose piper. Shërbejeni supën e ngrohtë me pak bukë të thekur sipër.
 10. Ju bëftë mirë!

Receta të tjera interesante

Advertisement

Na ndiqni

Newsletter

Regjistrohu për të marrë me email recetat e reja.